Comenius

Vicze Kata 9. Kny osztályos diákunk kiemelkedő sakk sikerei

November utolsó hétvégéje fontos és igencsak mozgalmas volt Vicze Kata 9.Kny osztályos diákunk számára.

Kata az Ausztriában rendezett országos csapat sakkbajnokságon bronzérmet szerzett – tartományuk Burgenland ezzel megszerezte története első sakk érmét. A csapatban elért siker mellett Kata a versenyen egyéniben Rapid* kategóriában bajnoki címet nyert el, Blitz*-ben pedig a dobogó 2. fokára állhatott.

Kata osztrák színekben versenyez, de magyar állampolgárként itthon is részt szokott venni a nagyobb jelentőségű országos versenyeken. Kislány kora óta összesen hét országos bajnoki címet szerzett osztrák színekben, és kétszer nyert országos magyar bajnokságot.

Kata nem csak az elméjét pallérozza: amellett, hogy napi szinten vesz részt sakkedzéseken, a MOL Fehérvár FC Női csapatának igazolt labdarúgója.

Gratulálunk Katának a kimagasló eredményeihez!

*A villámsakknak több fajtája van a gondolkodási idő hosszától függően (vagy némileg más szabályokkal):

- Rapid: Játékosonként 15-60 perc, általában 25-25 perc és néha lépésenként időjutalom jár.

- Blitz: Játékosonként kevesebb, mint 15 perc, általában 5-5 perc és néha lépésenként időjutalom jár.