KÖVETELMÉNYSZINTEK

Kedves Érdeklődő!

Ahány ház, annyi szokás. Ahány iskola, vagy ha emberibb léptékben gondolkodunk, ahány tanár annyi követelményszint. Ez a sokféleség joggal érezhető túlzottnak, s így is van. Természetesen iskolánkban is a NAT által meghatározott, iskolatípusra vonatkozó központi kerettanterveket az irányadóak, de e mellett iskolánk a tanári, alkotói szabadságot, az értékelés sokféleségét is biztosítja, megteremti. A sikeres tanulmányok eléréséhez intézményünk kialakított egy, a képzés egészét felölelő követelményszintet, mely segíti a diákokat a készülésben, tervezésben.

Az alapozó években a szaktárgyak követelményszintje a középfokú érettségi követelményeihez igazodik, míg az érettségire készülő években a diákok további terveit szem előtt tartva pályaorientációs céllal az emelt szintű követelmények is megjelennek.

Kiemelten fontos a kéttanítási nyelvű képzésből fakadóan az angol nyelv és a 2. idegen nyelv magas óraszámú oktatása és rendszeres mérése is.

A tanulmányok alatti vizsga követelmények, illetve külső mérések

Angol nyelvi követelmények
évfolyamos képzés
 7. évfolyam

8. évfolyam B1
 9. évfolyam B2
10. évfolyam   B2
11. évfolyam
12. évfolyam C1
13. évfolyam   C1

A fenti táblázatban megfogalmazottak minden tanulóra érvényes elvárások, amiket külső méréssel, adott évfolyamra előírt nyelvvizsga-bizonyítvány felmutatásával kell igazolniuk.

• Az angol nyelvi alapvizsgát a 6 évfolyamos képzés 8. évfolyamán, az 5 évfolyamos képzés 9. évfolyamán szervezzük. Mentességet azok kapnak, akik B2 nyelvvizsga bizonyítványt be tudnak mutatni a vizsga időpontja előtt. A vizsga egy középfokú B2 nyelvvizsga szintnek megfelelő belső mérés, mely tartalmát és formáját tekintve igazodik az ECL nyelvvizsga rendszerhez.
  • A kisérettségi során (a rendes érettsét megelőző két évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, és egy szabadon választott természettudományos tárgyból (biológia, fizika, földrajz, kémia) a tanítás nyelvén az addig tanult tananyagaiból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • A próbaérettségi során (a rndes érettségit megelőző fél évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol és az összes általuk választott tárgyból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • 2. idegen nyelvből elvárt a középfokú B2 komplex nyelvvizsga
  • Az informatika tananyag az ECDL vizsgának megfelelően épül fel, így a 7 modul megszerzése elvárt.