Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium - VAKOK ÉS GYENGÉNLÁTÓK SZÁMÁRA
magyar   english

INGYENES FELOLVASÓ PROGRAM LETÖLTÉSE     Váltás a grafikus oldalra

KÖVETELMÉNYSZINTEK

Kedves Érdeklődő!

Ahány ház, annyi szokás. Ahány iskola, vagy ha emberibb léptékben gondolkodunk, ahány tanár annyi követelményszint. Ez a sokféleség joggal érezhető túlzottnak, s így is van. Természetesen iskolánkban is a NAT által meghatározott, iskolatípusra vonatkozó központi kerettanterveket az irányadóak, de e mellett iskolánk a tanári, alkotói szabadságot, az értékelés sokféleségét is biztosítja, megteremti. A sikeres tanulmányok eléréséhez intézményünk kialakított egy, a képzés egészét felölelő követelményszintet, mely segíti a diákokat a készülésben, tervezésben.

Az alapozó években a szaktárgyak követelményszintje a középfokú érettségi követelményeihez igazodik, míg az érettségire készülő években a diákok további terveit szem előtt tartva pályaorientációs céllal az emelt szintű követelmények is megjelennek.

Kiemelten fontos a kéttanítási nyelvű képzésből fakadóan az angol nyelv és a 2. idegen nyelv magas óraszámú oktatása és rendszeres mérése is.

A tanulmányok alatti vizsga követelmények, illetve külső mérések

Angol nyelvi követelmények
évfolyamos képzés
 9. nyelvi előkészítő B2
 9. évfolyam B2
10. évfolyam
11. évfolyam  C1  C1
12. évfolyam 85 % feletti emelt érettségi

A fenti táblázatban megfogalmazottak minden tanulóra érvényes elvárások, amiket külső méréssel, adott évfolyamra előírt nyelvvizsga-bizonyítvány felmutatásával kell igazolniuk.