Angol záróvizsga

1 + 4 évfolyamos képzés 9. osztály év végi angol nyelv záróvizsga szabályzat

A 9. évfolyam év végi záróvizsgáján az alábbi részkészségeket mérjük:

Olvasott szöveg értése (Reading)
Nyelvhasználat (Use of English)
Hallott szöveg értése (Listening)
Önálló szövegalkotás (Writing)
Szóbeli kommunikáció (Speaking)

A vizsga sikeres, ha a vizsgázó:

- minden részkészség területén legalább 60%-os eredményt ér el
- legfeljebb 1 részkészség területén 40-60% közötti eredményt ér el, de átlagos eredménye eléri a 60%-ot, és van olyan részkészség, amiben legalább 80%-os eredményt ér el

A vizsga sikertelen, de a vizsgázó javítóvizsgát tehet június hónapban, amennyiben legfeljebb 2 részkészség területén nem ér el 60%-os eredményt, de eredménye legalább 40%-os. Javítóvizsgát csak azokból a részkészségekből kell tenni, amelyek eredménye 60% alatti.

Amennyiben a vizsga sikertelen, a vizsgázó augusztus hónapban javítóvizsgát tehet. Nem kell javítóvizsgát tenni azokból a részkészségekből, melyek eredménye elérte a 60%-ot.

Azon tanulók, aki a tanév során „B2” komplex nyelvvizsgát szereznek, mentesülnek az iskolai záróvizsga alól.

A tanulmányok folytatásának feltétele 10. évfolyamon a két tanítási nyelvű programban a vizsga sikeres letétele.