Átjelentkezőknek

A két tanítási nyelvű osztályok  száma Magyarországon 1987 óta folyamatosan nő. Angol, német, francia, olasz, spanyol és orosz tannyelvű osztályok működnek többféle iskolatípusban: általános iskolákban, gimnáziumokban, szakközépiskolákban. Az ilyen képzést választó diákok a felsőfokú nyelvismereten túl szaknyelvi, civilizációs és európai uniós ismeretekhez jutnak.

Szerezz felsőfokú nyelvvizsgát az érettségivel!

A két tanítási nyelvű osztályok tanulói célnyelvből szerzett emelt szintű jeles érettségivel és két célnyelven tett, bármely típusú érettségi vizsgával felsőfokú, államilag elismert nyelvvizsga birtokosai lesznek.

S ha volna még egy középfokúd is?

A célnyelv mellett természetesen lehetőséged van emelt szintű érettségire készülni másik idegen nyelvből is. A második nyelvet te választhatod meg az előkészítő év után.

Anyanyelvi tanárokat is biztosítunk neked!

Minden kéttannyelvű iskolában dolgoznak anyanyelvi tanárok. A velük folytatott közös munka nem csak a nyelvtanulás szempontjából érdekes ! Más kultúra és más világlátás nyílik meg előtted.

Tanulj nyelvet a szakórákon is!

Egyes tantárgyak idegen nyelven történő tanulásával lehetőséged nyílik szaktárgyi és idegen nyelvi ismereteket egy időben szerezni. A szaknyelvek elsajátítása nagy hasznodra lehet egyetemi tanulmányaid és munkavállalásod során.

Légy otthon egy másik országban, egy más kultúrában is!

A célnyelvi civilizáció tantárgy – melyből érettségi vizsgát is tehetsz – segítségével megismerkedsz egy másik kultúra történetével, hagyományaival, mindennapjaival. Utazást, csereprogramot is szervezünk, s a nálunk szerzett kéttannyelvű érettségi birtokában önállóan folytathatod majd a célnyelvi országok valamelyikében a felfedezést - s persze a felsőfokú tanulmányokat.

Válassz két tanítási nyelvű osztályt!

Jelentkezési lap