Comenius Színkör

COMENIUS SZÍNKÖR

„…És dumálunk mindenről. Nem sajnáljuk az időt a lényegtelenre sem. Tervezgetünk, álmodozunk. Ez a legjobb. Ebből még lehet valami ! „ (Huszti Péter)

A 2008/2009-es tanévben találtunk egymásra: diákok, akik a drámaórán megtapasztalták a közös játék örömét, és akik szerették volna kipróbálni magukat a „világot jelentő deszkákon” is - és tanár, aki szeret „színházul” gondolkodni tehetséges és kreatív fiatalokkal.

Emlékeztek: eleinte rengeteget improvizáltunk, helyzeteket teremtettünk, szerepeket cseréltünk, kerestük azt, ami a miénk. Első évben csak a sajátjaink előtt mutatkoztunk meg improvizációs színházat teremtetve János vitéz köré. Elsöprő siker. Ilyenkor sajnálja az ember, hogy a színház tényleg a pillanat művészete… Majd jött Galiba, az éneklő liba, akitől még Schwajda György is „beájult volna”. Vele már kiléptünk a biztonságot adó falak közül : először a 2010-es Diáknapokon, majd a Székesfehérvári Diákszínjátszó Fesztiválon. Egy ezüst, majd egy harmadik helyezés… Sőt: a legjobb női alakítás díja!!!! Kezdetnek jó – innen szép még feljebb jutni.

A Comenius Színkör csodája mégsem a díjakban mérhető, hanem azokban a diákokban, akik alkotják. Ők azok, akik a drámapedagógia módszerein alapuló technikáknak köszönhetően, együtt lélegezve alkotnak színdarabot és igazi, egymásra figyelő, egymással törődő közösséget. …és ez legalább akkora siker…

Felvételi

A középiskolai felvételi eljárásban intézményünkbe jelentekezett tanulók

felvételi jegyzéke

18. hét (2018. április 30. - május 04.)

Étkezési térítési díjak 2018. február 05-től: