Comenius Színkör

COMENIUS SZÍNKÖR

„…És dumálunk mindenről. Nem sajnáljuk az időt a lényegtelenre sem. Tervezgetünk, álmodozunk. Ez a legjobb. Ebből még lehet valami ! „ (Huszti Péter)

A 2008/2009-es tanévben találtunk egymásra: diákok, akik a drámaórán megtapasztalták a közös játék örömét, és akik szerették volna kipróbálni magukat a „világot jelentő deszkákon” is - és tanár, aki szeret „színházul” gondolkodni tehetséges és kreatív fiatalokkal.

Emlékeztek: eleinte rengeteget improvizáltunk, helyzeteket teremtettünk, szerepeket cseréltünk, kerestük azt, ami a miénk. Első évben csak a sajátjaink előtt mutatkoztunk meg improvizációs színházat teremtetve János vitéz köré. Elsöprő siker. Ilyenkor sajnálja az ember, hogy a színház tényleg a pillanat művészete… Majd jött Galiba, az éneklő liba, akitől még Schwajda György is „beájult volna”. Vele már kiléptünk a biztonságot adó falak közül : először a 2010-es Diáknapokon, majd a Székesfehérvári Diákszínjátszó Fesztiválon. Egy ezüst, majd egy harmadik helyezés… Sőt: a legjobb női alakítás díja!!!! Kezdetnek jó – innen szép még feljebb jutni.

A Comenius Színkör csodája mégsem a díjakban mérhető, hanem azokban a diákokban, akik alkotják. Ők azok, akik a drámapedagógia módszerein alapuló technikáknak köszönhetően, együtt lélegezve alkotnak színdarabot és igazi, egymásra figyelő, egymással törődő közösséget. …és ez legalább akkora siker…

ECL Vizsgahely

Szeretettel várjuk a 8. évfolyamos tanulókat és szüleiket
  iskolánk nyitott tanóráira a Vértanú utcai épületünkbe:

2022. november 29. (kedd)
2022. december 1.
(csütörtök)

RÉSZLETEK

Extra tanulmányi csomag

JELENTKEZÉSI LAP

A középszintű és az emelt szintű érettségi jeles teljesítése érdekében a tanuló és a szülő a 11. és a 12. évfolyamokon a tanulmányokat jelentős mértékben segítő tanulmányi csomagot választhat.

A csoport létszáma 4-8 fő.

A képzési időszak október első hetétől április utolsó hetéig tart.

A foglalkozások a koradélutáni időszakban kerülnek megtartásra, a 6-7-8. órában.

A tanulók évfolyamonként több tanulmányi csoport munkájában is részt vehetnek.
A csoport létszáma maximum 8 fő.

A tanulmányi csomagok óradíja 2.400.-Ft/óra,
a szülővel megkötendő szerződés keretében.

A jelentkezés a honlapon keresztül történik, érkezési sorrendben kerülnek a tanulók rögzítésre.

A jelentkezési határidő 2022. szeptember 19. hétfő

A Comeniusban tanuló fiatalok a fenti határidőig elsőbbséget élveznek :-)

A csoporthoz csatlakozni október 1. után nem lehet, csak igazgatói engedéllyel.

Örömmel várjuk a tanulni vágyó fiatalok jelentkezését!

< 2022 December >