TANÍTÁSRÓL

Kedves Érdeklődő!

Iskolánkban nevelünk és oktatunk. Ez a tevékenység több annál, hogy a szaktárgyi tudást átadjuk.

A gyerekek azt is megtanulják, hogy folyamatban gondolkodjanak. Egy folyamatot meg kell tervezni az előkészítéstől a visszacsatolásig. Egy hálaadási bált a ráhangolástól az elpakoláson át, az élménybeszámolókig. Egy vizsgára készülést a tananyag elsajátításától a feladattípusok megismerésén át az elért eredmény elemzéséig.

A gyerekek azt is megtanulják, hogy rendszeresen foglalkozzanak a fontos dolgokkal. Ne csak az elmével, de a testtel is. Ne csak máról holnapra készüljenek. Mindennapi munkájuk olyan minőségű, színvonalú legyen, hogy abból hetek, hónapok, évek múlva is tudjanak dolgozni, készülni.

A gyerekek megtapasztalják, hogy a fejlődés egy folyamat, mely pillanatnyi állapoton és eredményen túl tartós és kitartó munkával érhető el és tartható fenn.