Tihanyi tábor

Iskolánk diákjai egy felejthetetlen táborozáson vettek részt a tihanyi Levendula Erdei Iskolában.

„Tini-tábor 2017”

A székesfehérvári Comenius Iskola 5-6. évfolyamos tanulói 2017 nyarán vették a hátizsákjukat, és elindultak, hogy megtöltsék élményekkel azt. Az élménygyűjtéshez a Tihanyi-félszigeten fekvő, Sajkod nevű település Levendula Erdei Iskoláját vették célba.

Az előkészítésben, megvalósításban 23 diák és 6 felnőtt vett részt. A felnőttek között szerepelt az iskola pedagógusai közül 3 fő, valamint egy, a szakmai gyakorlatát töltő fiatal lány, és két nagyszerű ember, akik nem ismeretlenek a sajkodiak előtt. Az egyikük Réka néni, aki felejthetetlen kirándulásokon, játékos formában, érdekes történetekkel, könnyedén juttatta a gyermekeket a természet közelébe. Marianna néni pedig hihetetlen profizmussal és odaadással gondoskodott arról, hogy minden napot a szükséges energiával kezdjünk: főtt ételekkel, hideg gyümölccsel, megfelelő mennyiségű innivalóval kedveskedett a táborozóknak. Bármi kérdésünk vagy problémánk volt, pillanatok alatt választ és megoldást kaptunk rá. Biztosan még sokáig nem fogjuk elfelejteni a meglepetéseket: a kisvonatozást, a gyümölcssalátát, a minigolfozást. J

A tábor során rengeteg élményt tettünk abba a hátizsákba.

Az elsődleges élmény maga a táborhely volt, ahol együtt alhatott mind a 23 diák, néha egy pele társaságával kiegészülve. J

Sehol máshol nem tapasztalhatták volna meg, milyen hangos tud lenni egy ilyen kicsike állat az éjszaka közepén, és hogy tud félni világosban. A szálláshelyünk bővelkedett a kis állatokban; nem csak a pele látogatott meg minket a héten, de egy macska, és megszámlálhatatlan madár, valamint utolsó reggel egy őz is a tiszteletét tette.

A diákok állóképességét fejlesztendő, több mint tíz kilométeres túrák során megismerkedhettek a félsziget rejtett kincseivel, és olyan programokon vehettek részt, amelyek ott a félszigeten egyedülállóak. Kirándulást tettünk Balatonföldvárra is, ahol a Hajózástörténeti Múzeum kiállítása és kilátótornya segítségével térben is elhelyezhették magukat „tinijeink”.

A táborozás eredményességét tükrözi, hogy ugyan iskolaidőn kívül voltunk, mégis mind a  földrajz, mind a biológia, történelem, magyar irodalom tantárgyakban fejlődhetett tantárgyi tudásuk. A táborozás eredményességét az élményszerű tanulás, a játékos feladatok végeláthatatlan sora és a gyönyörű táj biztosította. Észrevétlenül sajátítottunk el a tankönyvekben nem megtalálható, kézzelfogható, és a tinijeink önismeretét, önbizalmát erősítő ismereteket.

A szabadidő vidám és hasznos eltöltése mellett diákjaink heterogén csapata egységes, egymást tisztelő és egymásra odafigyelő közösséggé kovácsolódott.

Mindenki számára sikerült bebizonyítani, hogy érdemes volt a sok munkát befektetni, hiszen a siker nem maradt el.

Az iskolában megismerthez képest most más arcunkat is megmutathattuk egymásnak. Hiszem, hogy a mai gyerekkel talán így lehet megszerettetni egy „más” világot: a körülöttünk élő természetet.

Köszönöm a sok-sok segítséget kollégáimnak: Gabinak és Balázsnak; a segítő diáklánynak, Petrának; valamint Mariannának és Rékának.

Hiszen jól élni csak a természettel szimbiózisban tudunk, hogy mi magunk is boldog emberré váljunk!

Dobos Krisztina