Milyen lesz az érettségi 2020-ban?

Az idei végzősök egy kicsit másként érettségiznek, mint eddig.

Április 16-án jelentette be Magyarország Kormánya az alábbiakat:

A 2019/2020-as tanév májusi-júniusi érettségi vizsgaidőszaka az eredeti időpontokban meghatározottak szerint kerül megrendezésre az érettségiző intézményében, vagyis

• május 04. (hétfő): magyar nyelv és irodalom (írásbeli)
  • május 05. (kedd): matematika
  • május 06. (szerda): történelem
  • május 07. (csütörtök): angol nyelv

Az emelt szintű érettségi vizsgák helyszínéről később tudunk tájékoztatást nyújtani.

Ami most más: a rendkívüli helyzet miatt csak azokból a tárgyakból van szóbeli, melyekből nincs írásbeli vizsga. A Comenius Iskolában csak azoknak a diákoknak lesz szóbeli vizsgája, akik angol célnyelvi civilizációra jelentkeztek.

Az Oktatási Hivatal erről szóló részletes tájékoztatója az alábbi linken olvasható:

Mit kell tennie annak, aki módosítani szeretne?

Kérelmet kell benyújtani 2020. április 21-én (kedd) éjfélig a Comenius Iskolához. Az időpont elmulasztása jogvesztő!

Mit lehet kérvényezni?

• a jelentkezés törlését,
  • a jelentkezés szintjének módosítását emelt szintről közép szintre,
  • kizárólag idegen nyel esetében a jelentkezés szintjének módosítását középszintről emelt szintre

Mi a menete a kérelem előállításának?

1. A kérelem nyomtatvány letöltése a számítógépre (docx vagy pdf formátumban).
  2. Docx fájl letöltése esetében töltse ki a kérelmet és mentse el a fájlt.
  3. Pdf fájl esetében

a, Acrobat Reader vagy Foxit Reader használata esetén töltse ki a kérelmet, majd mentse el a fájlt.

b,  a kérelmet a nyomtatás funkcióval (menüből kiválasztva vagy a Ctrl+P billentyűkombináció használatával) mentse fájlba az eredményt (pl. Microsoft Print to PDF, Microsoft XPS Document Writer).

4. a kérelmet elektronikus úton juttassa el a kettannyelvu@comenius.hu címre.

Akik nem szeretnének változtatni, tőlük egy nyilatkozatot kérünk szintén 2020.04.21-ig a kettannyelvu@comenius.hu címre. A nyilatkozatból egyértelműen derüljön ki, hogy kitől származik, valamint hogy a 2020. május-júniusi vizsgaidőszakra leadott jelentkezésén nem kíván változtatni.

Ideiglenes felvételi lista

A 2020/2021-es tanévre felvételt nyert tanulók:

A felvételi döntésről a szülőket és tanulókat írásban is értesítjük.

Szóbeli felvételi

Tisztelt Szülő! Kedves Jelentkező Diák!

A középiskolai felvételi eljárásban intézményünkbe jelentekezett tanulók szóbeli meghallgatását 2020. február 20. (csütörtök), február 27. (csütörtök), március 4. (szerda) és március 6. (péntek) napokon 14.00 órától tartjuk.

A pontos időpontról az értesítést a megadott elérhetőségeken küldjük meg Önöknek.

részletes tájékoztató

11.hét (2020. március 09-13.)