Márton nap - „Márton Search”

Iskolánk az idei tanévben november 10-én, játékos, kreatív módon emlékezett meg Szent Márton napjáról.

A diákok minden osztályból választottak hat tanulót, akik a bátor önkéntes Mártonokat kellett előkerítsék, gágogva elárulják rejtekhelyüket.

A Szent Mártonok, mezei pockokat megszégyenítő módon, furfangos módszereket használva tették magukat láthatatlanná. Hol a természetet, hol az iskola területén található építményeket hívták segítségül. Volt azonban rettenthetetlen kommandós Mártonunk is, aki az őszi, lehullott levelek szín kavalkádját használta fel álcázásához.

Azonban egy rejtélyes Mártonon kívül mindenkit sikerült a libák seregének előkeríteni.

A „Márton Search” után minden évfolyam tanúbizonyságot tehetett kreativitásáról.

A népszokásokhoz hasonlóan tanulóink is készítettek frappánsabbnál frappánsabb jóslatokat az idei tanévre. Lásd pl.:

• „Ha Ildi néni összefesti a liba lábát, akkor fehér karácsonyunk lesz.”
  • „Márton napján, ha Szabi bácsi jégen jár, akkor karácsonykor Kriszti néni botorkál.”

A termek ajtaját kinyitva csupa vidámság, nevetés árasztotta el iskolánk folyosóit.

A hagyományról való megemlékezés része volt az évfolyamonkénti további kreatív feladat is. Ezt a diákok nagy lelkesedéssel és odaadással hajtották végre. Ennek eredményeként láthattunk rövidfilmet, kislibákat édesanyjukat követve. Valamint még komoly, művészeket is meghazudtoló libaszobrot is.

Szeretném megköszönni, minden kedves diákunknak az aktív részvételt, valamint a kollégáknak és a szülőknek a nyújtott segítséget.

Lémon Roland