MAGYAR DIÁKSPORT NAPJA - 2021

Vendégek, szakedző, élsportolók tartottak előadásokat, sportági bemutatókat és rövidített edzéseket 2021.09.24-én pénteken, a Magyar Diáksport Napján.

A korábbi tanévekhez hasonlóan az Európai Diáksport Napja alkalmából tervezett programok előtti napokban komoly előkészületek folytak iskolánkban. Vendégeket, szakedzőket, élsportolókat hívtunk, akik előadásokkal, sportági bemutatókkal és rövidített edzésekkel, játékokkal mozgatták meg iskolánk diákjait.

Az elmúlt hét során minden tanulónk lefuttotta a 2021 métert, így péntekre már csak az érdekes, játékos és szórakoztató feladatok maradtak.

24-én ebéd után 12:30-15:30 között 20-25 fős csoportokban 30-30 perces időbeosztással a következő sporttevékenységeket végezték a gyerekek:

Vágó János szülő és drift versenyző mutatta be autóját és mesélt és drift autós élményeiről.

• A Fehérvár Rugby Club edzője, Gyolcsos Ferenc tartott rögbire előkészítő csapat küzdőjátékot a csoportoknak.
  • A kézilabdázás sem maradhatott ki – az Alba Fehérvár KC utánpótlásedzőjével, a többszörös válogatott kézilabdázóval, Csernus Krisztinával zajlott labdás ügyességfejlesztés és egy kis kézilabdajátékra is sor került.
  • A focit és a rendkívül szórakoztató élő csocsó játékot Kovács Szabolcs kollégám szervezte minden csoportnak.
  • A kosárlabdázást végzős diáklányainkra bíztuk, akik az 5-6. évfolyamos kislányokat vezették be a játék rejtelmeibe.
  • A Turós Boxing Team szakedzőjével, Magda Dániellel és két sikeres ökölvívó versenyzővel az ökölvívás alapjait sajátíthatták el a diákok – nem csak a fiúk.
  • A környezetvédelmi előadást a Grundfos Magyarosrszág környezetmérnöke, Gartner Szilvia tartotta. A korosztályonként eltérő témák a mobilitás hetéhez kapcsolódva, a fenntartható közlekedés, a szelektív hulladékgyűjtés és az ökológiai lábnyom csökkentése voltak.
  • Papp Péter utánpótlásedző vezetésével és a Fehérvár Enthroners felnőtt játékosainak aktív közreműködésével ismerkedtek az amerikai futballal a diákok.
  • A legidősebbek a Fehérvár Lionz Ultimate Frizbi egyik cspatvezetőjével, Misi Anettel is játszottak egy mérkőzést.
  • A nap végén a Flash Aerobik SE sportolói ebben az épületben is bemutatták egyéni- és csapat versenygyakorlataikat és tartottak egy kis edzést a lányoknak.

Nagy munka volt, kellemesen elfáradtunk és nagyon jól éreztük magunkat az Európai Diáksport napján a Comenius Iskolában.

Peringer Orsolya
testnevelő

Gimnáziumi beiratkozás

Tisztelt Szülők, Kedves Leendő Diákunk!

A felvételt nyert diákok intézményünkbe való személyes, jelenléti beiratkozására 2022. június 20, 27-28-án 8:00 és 15:00 között kerül sor.

A beiratkozásról minden tanulónak személyre szóló e-mailt írunk.

A beiratkozásra kérjük hozzák magukkal:

• diák személyi igazolványa,
  • diák lakcímkártyája,