Izgalmas pillanatok egy hajóban evezve / Exciting moments rowing in the same boat

Izgalmas pillanatok egy hajóban evezve  / Exciting moments rowing in the same boat

A 18. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztiválon a Comenius Iskola szép számmal képviseltette magát. / The Comenius School attended the 18th Dragon Boat Festival in Székesfehérvár, with a large number of participants.

A kihelyezett Diáksport Nap keretén belül a gyerekek megismerkedhettek a sportággal és elsajátították az evezés technikáját. Nagyon élvezték a versengést és az egy hajóban evezés, a mozdulatok összehangolása, a csapatmunka egyre jobban ment mindenkinek. A szeptember végi kegyes időjárásnak, a szervezőknek, a pedagógusoknak, a segítő szülőknek és a lelkes diákoknak köszönhetően igazi csapatösszekovácsoló délelőtt volt.

A középiskolai Nebuló Kupában a 9. évfolyam legénysége ezüstéremmel, a Kisdiák kupában a 7. évfolyam csapata pedig nagy büszkeségünkre, aranyéremmel tért haza, melyet Mészáros Attilától, Székesfehérvár alpolgármesterétől vehettek át a gyerekek.

Mind a hajókban ülve, mind a partól nézve nagyon izgalmas pillanatokban volt részünk és ismételten átélhettük milyen jó is Comenius-osnak lenni! /

On the Student Sports Day, children could get acquainted with this sport, learned the technique of rowing and really enjoyed the competition. Rowing in the same boat, coordinating their movements and teamwork went better and better for everyone.

Thanks to the pleasant weather at the end of September, and to the organizers, the teachers, the helping parents and the enthusiastic students, it was a real team-building morning.

In the high school Nebuló Cup, the 9th grade crew won a silver medal, and in the Kisdiák Cup the 7th grade team returned home with a gold medal, which was handed over by Attila Mészáros, deputy mayor of Székesfehérvár.

Both sitting in the boats and watching the race from the shore, we had very exciting moments and once again experienced how good it is to be on Team Comenius!

Eredmények:
1. Comenius – Felfedezők  (7.évfolyam)
2. Teleki 8.c
3. Teleki 6.b
4. Comenius – Titánok    (8. évfolyam)
5. Comenius – Sárkányok   (5. évfolyam)
6. Tóvárosi 8.d
7. Comenius – Matrózok   (6. évfolyam)
8. Teleki 8.d
9. Comenius – Kalózok    (5. évfolyam)
10. Comenius – Kapitányok   (6. évfolyam)
11. Teleki 5.b