HBS FEST 2023

A Pápai Petőfi Sándor Gimnázium idén is megrendezte a HBSFEST-et, azaz a két tanítási nyelvű iskolák országos kulturális Ki mit tud?-ját. / Petőfi Sándor Secondary Grammar School from Pápa has again organised the HBSFEST, the cultural talent show for the bilingual schools in Hungary.

Az immár negyedik alkalommal meghirdetett rendezvény témája idén a Broadway volt.

A vetélkedőre két tanítási nyelvű iskolák diákjai jelentkezhetek egyéni és csapatos kategóriákban (képzőművészeti alkotás, vers, próza, ének, szinkronizálás). A kétnapos eseményen a vendégek jobban megismerhették Pápa városát, az Esterházy-kastélyt, illetve a szervezők fürdőbelépővel, koncerttel is kedveskedtek. Az ország számos városából - Szekszárdról, Miskolcról, Győrből, Budapestről - is érkeztek résztvevők.

Diákjaink idén 4 kategóriában képviselték iskolánkat:

1. Lévai Lili:  vers (saját) idegen nyelven: Mom, I want to be on Broadway
  2. Zagyi Zoé & Krug Szabó Lili: ének idegen nyelven (kamara): Lay All your Love on Me (Mamma Mia)
  3. Tajti Bori, Kovács Bìtia, Kiss Viktória, Paulikovics Milán, Kapócs Balázs: ének idegen nyelven (kamara): Found Tonight (Hamilton)
  4. Tóth Amanda: saját kreatív alkotás (festmény): Backstage

Az előadások színvonala mindig nagyon magas, így a zsűrinek idén is nehéz dolga volt. A Comenius Iskola diákjainak minden évben sikerült dobogós helyezést elérni, és ez - nagy örömünkre - újból megvalósult. Dobogós 3. helyezést értek el kamarazenei produkciójukkal: Tajti Bori, Kiss Viktória, Kovács Bítia, Paulikovics Milán és Kapócs Balázs tanár úr.

Ismételten rendkívül jól szervezett és jó hangulatú versenyélménnyel gazdagodtunk, köszönjük a szervezést és meghívást Csikós Borbálának, a Petőfi Sándor Gimnázium valamennyi munkatársának, diákjainak, az esemény támogatóinak. Reméljük, a jövőre tervezett 5 napos rendezvényen a Comenius Iskola kreatív utánpótlása újfent hozzá tud járulni az esemény sikerességéhez. The topic of the 4th event was Broadway.

The students of bilingual schools could apply individually or in teams in different categories (art, poem, prose, music, dubbing). The guests of the two-day event had the opportunity to get to know the town of Pápa, Esterhazy castle, visit the spa and attend a concert organised by the hosts. Participants of the competition came from numerous cities - Szekszárd, Miskolc, Győr, Budapest – just to name some.

Students from Comenius represented our school in 4 categories:

1. Lili Lévai:  own poem: Mom, I want to be on Broadway
  2. Zoé Zagyi & Lili Krug Szabó: chamber music: Lay All your Love on Me (Mamma Mia)
  3. Bori Tajti, Bìtia Kovács, Viktória Kiss, Milán Paulikovics, Balázs Kapócs: chamber music: Found Tonight (Hamilton)
  4. Amanda Tóth: art projects, acrylic painting: Backstage

The standard of the performances is always very high, so the jury again had a really challenging job in making the decision. Comenius School students get to the top places every year, and to our pleasure -  history repeats itself. Performance of  Bori Tajti, Viktória Kiss, Bítia Kovács, Milán Paulikovics and their teacher Balázs Kapócs was rewarded 3rd place in the category of chamber music.

Having again experienced a very well organised and pleasant competition, we are grateful for the organisation and invitation to Borbála Csikos, all employees and students of Petőfi Sándor Grammar School as well as to the sponsors. We do hope to contribute to the success of the planned 5-day event next year with the participation of the creative young generation of Comenius School.

comenius_gimnazium_hbsfest

comenius_gimnazium_hbsfest_kozos