11. Országos Célnyelvi Civilizációs Verseny - Székesfehérvár

VERSENYFELHÍVÁS

Országos vándorverseny, melynek célja az angol - magyar két tanítási nyelvű középiskolák
diákjainak nyelvi és kultúrális ismereteinek elmélyítése, tudásuk felmérése, megmérettetése.

A tanulók célnyelvi információk kezelésével, értelmezésével és alkalmazásával kapcsolatos képességeinek fejlesztése, az angol nyelv tudatos és igényes használatára nevelő, a tanulók élethelyzeteiben előforduló, motiváló feladatok adásával. Az angolszász kultúrák iránti nyitottság, megértés, és információcsere elősegítése. Olyan megmérettetési lehetőség, ahol angol anyanyelvi pedagógus elnökletével egy öttagú zsűri értékeli a tanulók teljesítményét minden szempontot figyelembe véve.

A verseny szervezője:        Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Az idei verseny témája:    50's fever(az 1950-es évek)

Témakörök:
- politika
- gazdasági élet
- nemzetközi kapcsolatok
- irodalom
- művészetek
- technikai vívmányok
- sport

A felkészüléshez ajánlott irodalom:

1. Oxford Guide to British and American Culture, Oxford University Press
2. Bryn O'Callaghan: An Illustrated History of the USA, Longman
3. James O'Driscoll: Britain, Oxford
4. David McDowall:An Illustrated History of Britain,  Longman
5. Jancso-Pintér-Suba-Surányi-Szántó: Cultural relations, Akadémia Kiadó

A jelentkezés és a részvétel feltételei:

Jelentkezhetnek
-  mindazok a tanulók, akik 11 - 13. évfolyamon angol-magyar két tanítási nyelvű képzésben vesznek részt.
-  angol anyanyelv vagy angolszász országban eltöltött idő nem kizáró ok, hiszen az értékelés több kompetencia figyelembe vételével történik.

Nevezési díj:

A résztvevő iskolák nevezési költség nélkül vehetnek részt a megmérettetésen.

Díjazás

A nyertes csapat egy évre átveheti a vándorkupát és megkapja a következő évi verseny szervezési jogát.
A 2. és 3. helyezett csapat emlékérmet és könyvjutalmat, a többi résztvevő csapat emlékérmet és oklevelet kap.

A 11. Országos Angol Nyelvi Civilizációs Verseny értékelésének szempontrendszere

Feladatok

Pontok

1. Teszt

1. Hallás utáni szövegértés

1. Előadás – szerepjáték vagy prezentáció (max. 5 perc)

A verseny végső ÖSSZPONTSZÁMA:

A 3. feladat, az előadás értékelési szempontjai / Assessment Criteria

1.Tartalom, nyelvhasználat / Content, Language Use   (Informatív, figyelemfelkeltő / Informative, Catchy)

1. Az előadás felépítése / Build up

(Arányos-e a szereposztás? /
       Proportionate share of roles, Logical structure)

1. Előadói stílus / Style of delivery

(Testbeszéd, szemkontaktus, természetes hangzású előadás / Body language, Eye contact,   Natural-sounding performance)

1. Szemléltetés / Visuals

Összesen (zsűritagonként):

A verseny lebonyolítása:

9.00-ig               érkezés, regisztráció
9.30 –   9.50       ünnepélyes köszöntő, az előadások számának kihúzása
10.00 – 11.00      tesztírás
11.15 – 11.45      magnóhallgatás
11.45 – 12.30      ebéd (a szervező iskola biztosítja)
12.30-tól             kezdődnek az előadások a zsűri előtt
17.00                   eredményhirdetés

A tesztírás és magnóhallgatás idejére a kísérő pedagógusok részére külön programot szervezünk.

A szervezők elérhetősége

A 2011. és 2013. évi győztes csapat felkészítője és az idei verseny főszervezője:
Tőzsér Katalin célnyelvi civilizáció tanár Elérhetősége: a rtrtr@vipmail.hu

A rendezvény intézményi kapcsolattartója:
Kis Franciska iskolatitkár Elérhetősége: 22/512-133, 512-138 telefonszám, és a kettannyelvu@comenius.hu

Kérjük, az ország távolabbi pontjairól érkező csapatok a szállásigényüket előre jelezzék, megoldásában segítünk.

Jelentkezési lap