A FÖLD Napja - április 22.

A 30. magyar és az 50. világméretű jubileumát ünneplő Föld napja az idén különlegesen alakul.

Sebezhetőségünkre figyelmeztetett a koronavírussal a természet. Fél évszázada tudjuk, hogy mit kellene tennünk, mert a természet szolgáltatásai, a tiszta levegő, a tápdús talaj, a kiszámítható klíma nélkül nem élhetünk.

Ez az első digitális, önszerveződő, közösségépítő Föld napja, melynek idei kiemelt témája maradt a biológiai sokféleség megőrzése.

Több mint egymilliárd ember cselekszik egy időben 192 országban - a föld napja ma már a világ legnagyobb környezeti eseménye.

Csatlakozz! Tégy az éghajlatváltozás ellen. Minden héten.

Mit tehetsz Te? – Ajándékozd meg a környezetet, az egészségedet

• építs közösséget,
  • zöldítsd környezetedet,
  • ültess fát,
  • termelj haszonnövényeket,
  • komposztálj,
  • éheztesd a kukát,
  • szigetelj,
  • közlekedj közösen,
  • ne vásárolj csomagoltat, - élj műanyagok nélkül,
  • válts környezetbarát szerekre,
  • félkész, kész helyett egyél friss hazait,
  • egyél kevesebb állatit... ajándék a környezetnek, egészségedneK

Létünk alapja az élővilág változatosságának megőrzése, hiszen a túlterjeszkedéssel, a túlfogyasztásokkal agyonnyomjuk a vadvilágot. Az emberiség beavatkozása a természet évezredes egyensúlyába veszélyezteti a vadonélők, köztük a beporzó rovarok, növények létét. A biológiai sokféleség csökkenésének 60%-áért étrendünk, pontosabban az állatok takarmánya felel.

Az idei mottó:
Tegyünk végre, kezdjük ma!

Cselekedj Te is! A szemétszedés, a szelektív gyűjtés már nem elég...

Egy nap a holnapért, a klímáért!

forrás: https://fna.hu/afoldnapja

Ideiglenes felvételi lista

A 2020/2021-es tanévre felvételt nyert tanulók:

A felvételi döntésről a szülőket és tanulókat írásban is értesítjük.

Szóbeli felvételi

Tisztelt Szülő! Kedves Jelentkező Diák!

A középiskolai felvételi eljárásban intézményünkbe jelentekezett tanulók szóbeli meghallgatását 2020. február 20. (csütörtök), február 27. (csütörtök), március 4. (szerda) és március 6. (péntek) napokon 14.00 órától tartjuk.

A pontos időpontról az értesítést a megadott elérhetőségeken küldjük meg Önöknek.

részletes tájékoztató

11.hét (2020. március 09-13.)