Felvételi tájékoztató - 2023/2024-es tanévre

A Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium felvételi tájékoztatója a 2024/25-ös tanévre a 9. évfolyamra

2024. szeptemberében indul el a Comenius Iskola 19. tanítási éve.

A képzés és nevelési program részleteiről a www.comenius.hu oldalon tájékozódhatnak.

Az induló 9. évfolyamon kis létszámú közösségekben, legfeljebb 18-22 fős csoportokban 8:30 és 15:00 óra között folyik az oktatás.

A nyelvi előkészítő évfolyamon maximum 16 fős osztályban heti 18 órában folyik az angol nyelv oktatása. A tanév végén a diákok belső nyelvi mérésen vesznek részt, melynek sikeres teljesítése esetén két tanítási nyelvű programban folytatják tanulmányaikat a 9. évfolyamon.

Célunk, hogy tanulóinkat hozzásegítsük az idegen nyelvek magas szintű elsajátításához és sikeres hazai vagy külföldi egyetemi felvételihez. Azoknak a tanulóknak a jelentkezését várjuk, akik a gimnázium elvégzése után egyetemen szeretnének továbbtanulni, és a középiskolában magas szintű tantárgyi felkészülés mellett kiemelkedő színvonalú idegennyelv-tudást kívánnak szerezni.

• A gimnázium első évfolyama a Koppány utcai épületben található. A gimnáziumi nevelés és oktatás 10. évfolyamtól a Vértanú utcai épületben folyik.

• A két tanítási nyelvű program során a mindennapos angol órák mellett matematika, történelem, célnyelvi civilizáció és digitális kultúra órákon használják, alkalmazzák az angol nyelvet, bővítik általános és szakszókincsüket.

• A kis létszámú osztályokat, az igényes környezetet és a tehetséggondozó program biztosítását a támogatók 12 hónapon keresztül havi hozzájárulással támogatják. A hozzájárulás mértékéről minden évben a támogatók szerződést kötnek a Fenntartóval.

Intézményünk sajátossága, hogy havonta a diákoknak élményteli kulturális- és sportprogramokat szervezünk, melyek nem csak a magyar, hanem az angol nyelvterületekhez kapcsolódó szokások, hagyományok (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Suit Up Day, Pancake Day...stb.).

Az iskolai tanulmányokon túl a Zenei műhely, a Színkör berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Kreatív, alkotó művésztanáraink példamutatásának köszönhetően diákjaink rendszeresen saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

Iskolai Közösségi Szolgálat (IKSz) 2017-ben jó gyakorlat okán díjazott iskolaként büszkék vagyunk arra, hogy a közösség teremtés, ápolás, fejlesztés terén végzett munkánkat országosan elismerik.

Oktatott idegen nyelvek

Célnyelv: angol

• Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a C1 felsőfokú komplex nyelvvizsga és a 12. évfolyamon az emelt szintű érettségi.

• A két tanítási nyelvű tagozaton szerzett érettségi (minimum 60%-os eredmény esetén) felsőfokú (C1 komplex) nyelvvizsgát ér.

Második idegen nyelv: francia, német, olasz, spanyol

• Kitűzött közös cél a 12. évfolyamra a B2 középfokú komplex nyelvvizsga és előrehozott emelt szintű érettségi.

A beiskolázás esetében a felvételin figyelembe vesszük:

• a tanulmányi eredményeket (7-8. évfolyam)

• az intézmény által szervezett felvételi beszélgetés és eredmények

• a szülőkkel és a felvételizővel együtt lefolytatott beszélgetés tapasztalatait.

A beiratkozással, felvételi eljárással kapcsolatos fontos dátumok iskolánkban:

2023. szeptember 1-től

Online jelentkezési lap kitöltése, elküldése
(a honlapon elérhető)

2023. november 10. (péntek)

8:15 – 13:30

Nyílt nap (Programleírás) - Szülői tájékoztató, Tanulóknak interaktív ismerkedés

2023. november 20-tól

Személyes családi beszélgetések,
gyermekek fejlesztőpedagógus általi vizsgálata

2023. november 30. (csütörtök)

írásbeli felvételire jelentkezés utolsó napja

2023. december 1. (péntek)

8:15 – 13:30

2024. január 20. (szombat) 10:00

Írásbeli felvételi

2024. január 30. (kedd) 14:00

Írásbeli felvételi pótidőpont

2024. március 04. (hétfő) és március 20. (szerda) között

A szóbeli vizsga lehetséges időpontjai, tanítási napokon 13:00 és 17:00 között előre egyeztetett időpontban

2024. február 09. (péntek)

Központi tájékoztatás az írásbeli eredményekről

2024. február 21. (szerda)

Intézményünkbe való jelentkezés utolsó napja

2024. március 22-ig

Döntés a felvételről

2024. június 24-től

Intézményi fontos információk:

Az érdeklődőknek tájékoztatást személyesen és telefonon (+36-22/512-130) is adunk. Elektronikus jelentkezés az online jelentkezési lap kitöltésével és a kettannyelvu@comenius.hu email címen.

8000 Székesfehérvár Koppány utca 2/a
OM azonosító: 030066

Tel: 22/512-130, 22/512-138 Fax: 22/512-131

E-mail cím: kettannyelvu@comenius.hu

Internet cím: www.comenius.hu

Igazgató: Rockenbauer Lajos Tamás

A COMENIUS ANGOL – MAGYAR KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ ISKOLA kimagasló szakmai munkájával és jó gyakorlataival az alábbi intézményekkel együttműködő partnerintézmény:

Oktatási Hivatal Bázisintézménye

Európai Parlament Nagykövet Iskolája

Magyar Tudományos Akadémia Partneriskolája

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Partner Intézménye

Eötvös Loránd Tudomány Egyetem Tanárképző Központ Partneriskolája

Óbudai Egyetem Alba Régia Kar Partneriskolája

Károlyi Gáspár Református Egyetem Magyar mint idegen nyelv tanszék partnerintézménye

Tagozatkód

négy évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

angol nyelvi előkészítős öt (egy plusz négy) évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

Várjuk azon tanulókat és családokat, akik fontosnak tartják a kis létszámú, kiemelt figyelmet adó oktatást, az élményteli angol nyelvelsajátítást, az örömteli és sikerekben gazdag tanulást.