KÖVETELMÉNYSZINTEK

Kedves Érdeklődő!

Ahány ház, annyi szokás. Ahány iskola, vagy ha emberibb léptékben gondolkodunk, ahány tanár annyi követelményszint. Ez a sokféleség joggal érezhető túlzottnak, s így is van. Természetesen iskolánkban is a NAT által meghatározott, iskolatípusra vonatkozó központi kerettanterveket az irányadóak, de e mellett iskolánk a tanári, alkotói szabadságot, az értékelés sokféleségét is biztosítja, megteremti. A sikeres tanulmányok eléréséhez intézményünk kialakított egy, a képzés egészét felölelő követelményszintet, mely segíti a diákokat a készülésben, tervezésben.

Az alapozó években a szaktárgyak követelményszintje a középfokú érettségi követelményeihez igazodik, míg az érettségire készülő években a diákok további terveit szem előtt tartva pályaorientációs céllal az emelt szintű követelmények is megjelennek.

Kiemelten fontos a kéttanítási nyelvű képzésből fakadóan az angol nyelv és a 2. idegen nyelv magas óraszámú oktatása és rendszeres mérése is.

A tanulmányok alatti vizsga követelmények, illetve külső mérések

Angol nyelvi követelmények
évfolyamos képzés
 9. nyelvi előkészítő B2
 9. évfolyam B2
10. évfolyam
11. évfolyam  C1  C1
12. évfolyam 85 % feletti emelt érettségi

A fenti táblázatban megfogalmazottak minden tanulóra érvényes elvárások, amiket külső méréssel, adott évfolyamra előírt nyelvvizsga-bizonyítvány felmutatásával kell igazolniuk.

• Az angol nyelvi alapvizsgát az 5 évfolyamos képzés 9.nyelvi előkészítő évfolyamán szervezzük. Mentességet azok kapnak, akik B2 nyelvvizsga bizonyítványt be tudnak mutatni a vizsga időpontja előtt. A vizsga egy középfokú B2 nyelvvizsga szintnek megfelelő belső mérés, mely tartalmát és formáját tekintve igazodik az ECL nyelvvizsga rendszerhez.
  • A kisérettségi során (a rendes érettségit megelőző két évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, és egy szabadon választott természettudományos tárgyból (biológia, fizika, földrajz, kémia) a tanítás nyelvén az addig tanult tananyagaiból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • A próbaérettségi során (a rendes érettségit megelőző fél évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol és az összes általuk választott tárgyból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • 2. idegen nyelvből elvárt a középfokú B2 komplex nyelvvizsga

FELVÉTELI MEGTEKINTÉS

A felvételi vizsgadolgozatokat 2023. január 31. (kedd) 10:30-16.00 között a Székesfehérvár, Koppány u. 2/a, igazgatóhelyettesi irodában lehet megtekinteni.

A megtekintésre jogosult személy (a vizsgázó, szülője vagy testvére, illetve írásbeli meghatalmazott) a dolgozatokról fényképet készíthet.

A megtekintés alkalmával adjuk át az értékelő lapot, amelynek másolatát csatolni kell a felvételi ’Jelentkezési lap’-(ok)hoz.

A dolgozatok javítókulcsait megtalálhatják az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) https://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/kozponti_feladatsorok linken, de kinyomtatva itt is rendelkezésre állnak.

Ha észrevétele van a javítással kapcsolatban, akkor 2023. február 3. péntek 16.00 óráig a gimnázium titkárságát kell felkeresnie (az értékelő lapot is hozza magával).

NYÍLT NAPOK, NYÍLT ÓRÁK

Szeretettel várjuk iskolánk gimnáziuma iránt érdeklődő diákokat és szülőket az iskola nyílt napjain:

2023. január 17. kedd - Koppány utcai épületünkben, ahol a 9. négy évfolyamos és a 9. nyelvi előkészítő gimnáziumi képzésbe pillanthatnak be az érdeklődők.

2023. január 25. szerda - Koppány utcai épületünkben, ahol a 9. négy évfolyamos és a 9. nyelvi előkészítő gimnáziumi képzésbe pillanthatnak be az érdeklődők.

2023. február 02. csütörtök - Vértanú utcai épületünkben, ahol a 11. és 12. évfolyam órái tekinthetők meg.

Mindegyik alkalommal 8:00-8:30 között szülői tájékoztatóra kerül sor, majd utána látogathatók a tanórák az órarend alapján.

A részvétel regisztrációhoz kötött, kérjük, hogy az alábbi linken jelezze részvételi szándékát:

REGISZTRÁCIÓ

ECL Vizsgahely

Extra tanulmányi csomag

JELENTKEZÉSI LAP

A középszintű és az emelt szintű érettségi jeles teljesítése érdekében a tanuló és a szülő a 11. és a 12. évfolyamokon a tanulmányokat jelentős mértékben segítő tanulmányi csomagot választhat.

A csoport létszáma 4-8 fő.

A képzési időszak október első hetétől április utolsó hetéig tart.

A foglalkozások a koradélutáni időszakban kerülnek megtartásra, a 6-7-8. órában.

A tanulók évfolyamonként több tanulmányi csoport munkájában is részt vehetnek.
A csoport létszáma maximum 8 fő.

A tanulmányi csomagok óradíja 2.400.-Ft/óra,
a szülővel megkötendő szerződés keretében.

A jelentkezés a honlapon keresztül történik, érkezési sorrendben kerülnek a tanulók rögzítésre.

A jelentkezési határidő 2022. szeptember 19. hétfő

A Comeniusban tanuló fiatalok a fenti határidőig elsőbbséget élveznek :-)

A csoporthoz csatlakozni október 1. után nem lehet, csak igazgatói engedéllyel.

Örömmel várjuk a tanulni vágyó fiatalok jelentkezését!

< 2023 Február >