KÖVETELMÉNYSZINTEK

Kedves Érdeklődő!

Ahány ház, annyi szokás. Ahány iskola, vagy ha emberibb léptékben gondolkodunk, ahány tanár annyi követelményszint. Ez a sokféleség joggal érezhető túlzottnak, s így is van. Természetesen iskolánkban is a NAT által meghatározott, iskolatípusra vonatkozó központi kerettanterveket az irányadóak, de e mellett iskolánk a tanári, alkotói szabadságot, az értékelés sokféleségét is biztosítja, megteremti. A sikeres tanulmányok eléréséhez intézményünk kialakított egy, a képzés egészét felölelő követelményszintet, mely segíti a diákokat a készülésben, tervezésben.

Az alapozó években a szaktárgyak követelményszintje a középfokú érettségi követelményeihez igazodik, míg az érettségire készülő években a diákok további terveit szem előtt tartva pályaorientációs céllal az emelt szintű követelmények is megjelennek.

Kiemelten fontos a kéttanítási nyelvű képzésből fakadóan az angol nyelv és a 2. idegen nyelv magas óraszámú oktatása és rendszeres mérése is.

A tanulmányok alatti vizsga követelmények, illetve külső mérések

Angol nyelvi követelmények
évfolyamos képzés
 9. nyelvi előkészítő B2
 9. évfolyam B2
10. évfolyam
11. évfolyam  C1  C1
12. évfolyam 85 % feletti emelt érettségi

A fenti táblázatban megfogalmazottak minden tanulóra érvényes elvárások, amiket külső méréssel, adott évfolyamra előírt nyelvvizsga-bizonyítvány felmutatásával kell igazolniuk.

• Az angol nyelvi alapvizsgát az 5 évfolyamos képzés 9.nyelvi előkészítő évfolyamán szervezzük. Mentességet azok kapnak, akik B2 nyelvvizsga bizonyítványt be tudnak mutatni a vizsga időpontja előtt. A vizsga egy középfokú B2 nyelvvizsga szintnek megfelelő belső mérés, mely tartalmát és formáját tekintve igazodik az ECL nyelvvizsga rendszerhez.
  • A kisérettségi során (a rendes érettsét megelőző két évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, és egy szabadon választott természettudományos tárgyból (biológia, fizika, földrajz, kémia) a tanítás nyelvén az addig tanult tananyagaiból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • A próbaérettségi során (a rndes érettségit megelőző fél évvel) a diákok magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol és az összes általuk választott tárgyból az érettségi feltételeinek megfelelően vizsgáznak
  • 2. idegen nyelvből elvárt a középfokú B2 komplex nyelvvizsga
  • Az informatika tananyag az ECDL vizsgának megfelelően épül fel, így a 7 modul megszerzése elvárt.

MENÜVÁLASZTÁS

2021.02.08-12.

Február havi étlap

Rendelés módja: péntekenként 13:00-16:00 között a Koppány utcai portán, vagy a fenti linken online péntek 16:00 óráig. A menza befizetése a kiküldött számla alapján történik.

Hiányzás, betegség esetén a szülő 8:30-ig tudja lemondani a Koppány utcai portán (22/310-340 telefonszámon) a napi vagy a távolléttel érintett időszakra szóló étkezést, étkezéseket.

< 2021 Március >