Átjelentkezőknek

A két tanítási nyelvű osztályok  száma Magyarországon 1987 óta folyamatosan nő. Angol, német, francia, olasz, spanyol és orosz tannyelvű osztályok működnek többféle iskolatípusban: általános iskolákban, gimnáziumokban, szakközépiskolákban. Az ilyen képzést választó diákok a felsőfokú nyelvismereten túl szaknyelvi, civilizációs és európai uniós ismeretekhez jutnak.

Szerezz felsőfokú nyelvvizsgát az érettségivel!

A két tanítási nyelvű osztályok tanulói célnyelvből szerzett emelt szintű jeles érettségivel és két célnyelven tett, bármely típusú érettségi vizsgával felsőfokú, államilag elismert nyelvvizsga birtokosai lesznek.

S ha volna még egy középfokúd is?

A célnyelv mellett természetesen lehetőséged van emelt szintű érettségire készülni másik idegen nyelvből is. A második nyelvet te választhatod meg az előkészítő év után.

Anyanyelvi tanárokat is biztosítunk neked!

Minden kéttannyelvű iskolában dolgoznak anyanyelvi tanárok. A velük folytatott közös munka nem csak a nyelvtanulás szempontjából érdekes ! Más kultúra és más világlátás nyílik meg előtted.

Tanulj nyelvet a szakórákon is!

Egyes tantárgyak idegen nyelven történő tanulásával lehetőséged nyílik szaktárgyi és idegen nyelvi ismereteket egy időben szerezni. A szaknyelvek elsajátítása nagy hasznodra lehet egyetemi tanulmányaid és munkavállalásod során.

Légy otthon egy másik országban, egy más kultúrában is!

A célnyelvi civilizáció tantárgy – melyből érettségi vizsgát is tehetsz – segítségével megismerkedsz egy másik kultúra történetével, hagyományaival, mindennapjaival. Utazást, csereprogramot is szervezünk, s a nálunk szerzett kéttannyelvű érettségi birtokában önállóan folytathatod majd a célnyelvi országok valamelyikében a felfedezést - s persze a felsőfokú tanulmányokat.

Válassz két tanítási nyelvű osztályt!

Szóbeli felvételi

Tisztelt Szülő! Kedves Jelentkező Diák!

A középiskolai felvételi eljárásban intézményünkbe jelentekezett tanulók szóbeli meghallgatását 2024.03.08-án (pénteken) 13.30 órától tartjuk.

Vizsga részei:

• angol nyelvű szintfelmérő feladatlap kitöltése
  • magyar nyelvű kötetlen beszélgetés
  • angol nyelvtudás felmérésére egy mindennapi témájú (család, sport, hobbi,) beszélgetés

Kérjük, az alábbi dokumentumokat (amennyiben rendelkezik vele) tájékoztató jelleggel hozza magával:

• nyelvvizsga bizonyítvány, vagy eredmény
  • sport eredmény
  • személyi igazolvány/útlevél
  • központi írásbeli eredményrögzítő lap

A pontos részleteket a felvételi során megadott értesítési e-mail címre küldjük.
Amennyiben kérdésük van a szóbeli felvételivel kapcsolatban, kérem keressék Kis Franciska iskolatitkárt a 22/512-130, vagy 30/6-888-333 telefonszámokon, vagy a
kettannyelvu@comenius.hu e-mail címen.

Köszönjük, hogy iskolánkat választotta!

Szeretettel várjuk Önöket a személyes találkozón!

ISKOLA BEMUTATÓ

Tisztelt Szülők! Kedves érdeklődő diák!

Azoknak a családoknak, akik nem tudtak részt venni a november 27-i nyilt napon, lehetőséget biztosítunk arra, hogy egy előre egyeztetett napon meglátogassák iskolánkat, ahol egy beszélgetés alkalmával bemutatjuk az intézményt, válaszolunk a kérdéseikre, egy-egy tanórát is meglátogathatnak és beszélgethetnek a diákjainkkal, pedagógusainkkal.
Kérjük, ezzel kapcsolatban keressék Kis Franciska iskolatitkárt a 30/6888-333-as telefonszámon.
Szeretettel várjuk Önöket!

Felvételi tájékoztató

Felvételi tájékoztató a Comenius Gimnáziumba jelentkező tanulók részére

JELENTKEZÉSI LAP

2024. január 15-19.

Rendelés módja: péntekenként 14:00 óráig a Koppány utcai portán, vagy online péntek 15:00 óráig. A menza befizetése a kiküldött számla alapján történik.

Hiányzás, betegség esetén a szülő 8:30-ig tudja lemondani a Koppány utcai portán (22/310-340 telefonszámon) a napi vagy a távolléttel érintett időszakra szóló étkezést, étkezéseket.

< 2024 Március >

ECL Vizsgahely