SAINT PATRICK’S DAY/ Szent Patrik nap

03. 18.-án rendeztük meg az ír kulturális örökséget és az írek védőszentjét ünneplő programot, melyet ismét fesztivál hangulatban töltöttünk. / We had a festival celebrating the patron saint of Ireland and Irish cultural heritage on 18 March 2024.

7 állomás várta a diákokat a Koppány utca emeletén, melyek az ír kultúrára fektették a hangsúlyt, 7 állomás ügyességi feladatokkal a földszinten, az udvaron pedig a Highland Games, amely erő és ügyességi verseny. Új játékkal kezdődött a program: a „Keresd meg a tanárt” bingóval, amelyhez a tantestület tagjai egyedi, vicces információkat adtak meg magukról, amelyek valahogyan kapcsolódnak a Szent Patrik naphoz is. ( pl. Ki született Szt. Patrik napján? Ki iszik reggel zöld teát? Ki vett fel -még ha vonakodva is- ma zöld zoknit?)  A diákok vidáman rohangáltak az udvaron, és 3 csapatnak sikerült kihoznia a bingó sort, és megnyernie a 3 díjat.

Ezután az évfolyamok vetésforgó-szerűen váltották egymást a játéktereken 3x30 perces blokkokban, és sok vidám pillanatnak lehettünk szemtanúi. A 14 állomáson ott a helyszínen zöld édességgel  jutalmaztuk a legaktívabb, legügyesebb diákokat, a következő iskolagyűlésen pedig jutalmazzuk a 2 legzöldebb osztályt (felső/gimi) és a Highland Games győzteseit is. /

7 stations awaited our students with general knowledge tasks upstairs, 7 skill-based stations downstairs and Highland Games in the school yard of Koppány Street.We started with a new game: Find the Teacher Bingo, for which all the teachers of the staff had given some personal information about themselves that is connected to Saint Patrick’s Day in some way. ( e.g. Who was born on St Patrick’s Day? Who drinks green tea in the morning? Who is wearing green socks reluctantly today? etc.) Our student were running around the school yard happily and 3 teams could get 5 boxes in a row and win the Bingo.

After this the classes spent 3x30 minutes in the main venues: Skill-based Celtic Games, Irish Heritage and Highland Games. We could eye-witness a lot of funny moments. The most pro-active students were given green sweets on the spot, and the greenest classes and the best Highland gamers will be rewarded on our next school assembly.

the Highland Games consisted of: tossing/holding the caber, truck tire roll, Celtic football

The 14 stations were:

1. Leprechaun Hat Toss