Börtönszínház / Prison Theatre

Különleges élményben lehetett része azoknak a 10. osztályos diákoknak, akik október 6.-án meghívást kaptak a baracskai BV intézetbe.

Those 10th graders who had been invited to the correctional facility in Baracska could have a special experience.

10 büntetés végrehajtási intézet vesz részt abban a programban, amely segíti a fogvatartottak integrálását a társadalomba. Mindegyik intézet a tízparancsolat egyikét dolgozza fel.

Baracskán a 3. került feldolgozásra, amely arról szól, hogy a hét utolsó napja Isten pihenőnapja, tehát a hívőknek is meg kell pihenni e napon. A színdarabot a fogvatartottak írták, mentoraik csak segítették a munkájukat.

A humoros elemekkel tűzdelt darab rohanó, pénzközpontú világunk elé tart görbe tükröt. Hallhattunk benne hegedűszót, saját költeményt, és a ma igen népszerű rap műfaj is megjelent az előadásban. A többhónapos alkotói munka eredménye egy igazán színvonalas produkció lett, és diákjaink elgondolkodhattak azon, hogy hogyan segítheti egy ilyen program azokat, akik összeütközésbe kerültek a törvénnyel.

Különösen büszkék vagyunk iskolánk tanárára és karnagyára, Lovrek Károlyra, aki mentorként segítette a kreatív munkát.

Ten prisons take part in the program which helps the integration of convicts into society. All institutions adapted one of the ten commandments. In Baracska the third commandment was adapted, that is about the day when God rested, so believers must rest on that day, too. The play was written by the convicts, their mentors only helped them with their preparation. The play -full of humorous elements- holds a crooked mirrors to our money-centered world. We could see the prisoners playing the violin, reciting their own poems, and today's popular gendre: rap was also part of the performance. The preparation lasted for months and resulted in a high-quality performance. Our students had the chance to think about it how a program like this can help those who had broken the law.

We are extremely proud of the conductor and teacher of Comenius School: Károly Lovrek, who assisted in the creative work as a mentor.