8. osztályosoknak 4 évfolyamos

Comenius Angol – Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium

8000 Székesfehérvár, Koppány utca 2/a.
OM azonosító: 030066

Tel: 22/512-130, 22/512-138 Fax: 22/505-263

E-mail cím: kettannyelvu@comenius.hu

Igazgató: Rockenbauer Lajos

Pályaválasztási felelős: Witzl Balázs

Tanórán kívüli lehetőségek

Diákjaink számára a különböző szaktárgyakhoz kapcsolódóan az iskola számos fakultációs lehetőséget, szakkört, tehetséggondozó és verseny-előkészítő, érettségi felkészítő programot szervez.

Intézményünk sajátossága a magyar mellett az angolszász kultúrkör hagyományainak őrzése, az ehhez kapcsolódó ünnepek megtartása (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Pancake Day).

A Zeneműhely és a Színkör berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Diákjaink nem egyszer saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

Rendszeresen szervezünk tanulmányi kirándulásokat bel-és külföldön egyaránt.

ÖKO-iskola lévén csatlakozunk minden olyan kezdeményezéshez és programhoz, amely az egészséges életmódot és a környezetvédelmet szolgálja. (Európai Mobilitási Hét, Kihívás Napja, Szelektív hulladékgyűjtés), valamint a 9-11. évfolyam minden évben erdei iskolában vesz részt, ahol természet közelben ismerkedhetnek a tananyaggal.

Kollégiumi elhelyezés

Városi kollégiumban.

Egyéb fontos információk

A szülők tájékoztatása az elektronikus napló és honlapunk (www.comenius.hu) révén napi szintű.

Szeretettel várjuk érdeklődésüket telefonon előzetes időpontegyeztetés nélkül bármelyik tanítási napon 9.00 - 16.00 óra között.

Nyílt nap

Az intézmény a járványügyi helyzetre való tekintettel nyílt napot nem tart, de minden érdeklődőnek biztosítja a személyes tájékozódás és tájékoztatás lehetőségét.

NÉGY ÉVFOLYAMOS GIMNÁZIUMOK

Tagozatkód

4000-angol

Osztály

1+4 évfolyamos két tanítási nyelvű oktatás

Az oktatás sajátos jellemzője

Azoknak a diákoknak ajánljuk, akik az angol szeretnék magas szinten elsajátítani, valamint tanulmányaikat hazai vagy külföldi egyetemen kívánják folytatni.

A 10. évfolyamtól kezdődően a célnyelvi órákon kívül történelem, célnyelvi civilizáció, fizika, kémia, biológia, informatika, mozgókép – és médiaismeret órákon használják, alkalmazzák célnyelvet és ismerkednek a felsorolt tantárgyak szaknyelvével.

A végzős tanulóinktól elvárt a C1 felsőfokú, valamint második idegen nyelvből a B2 középfokú nyelvvizsga.

Felvehető tanulók száma

2 x 16 fő

Oktatott idegen nyelv

10. évfolyamtól választható: német, francia, olasz, spanyol és orosz második idegen nyelvet kínálunk tanulóinknak. A középfokú nyelvvizsga megszerzése kötelező a tanulmányok végéig, melyhez a megfelelő óraszámot és felkészítést biztosítjuk.

Emelt szintű érettségire való felkészítés

Intézményünk minden tanított tantárgyból - már kis létszámú, 3 fő jelentkező esetén is - megvalósítja az emelt szintű érettségire való felkészítést.

Csoportbontásban tanult tantárgyak

célnyelv, célnyelvi civilizáció, mozgókép – és médiaismeret, informatika, második idegen nyelv, matematika, biológia, kémia, fizika

Felvételi követelmény

A beiskolázás esetében a felvételin figyelembe vesszük:

- középfokú (B2) angol nyelvtudás szükséges

- a tanulmányi eredményeket,

- a központilag kiadott egységes kompetenciaalapú feladatokkal megszervezett magyar nyelvi és matematikai feladatlapok eredményeit,

- az idegen nyelvi képzés különös súlyára való tekintettel, az intézmény által szervezett szóbeli meghallgatás eredményét.

Felvételi pontszámítás módja

Döntéskor a pontokat személyre szabottan súlyozzuk.

A szóbeli vizsga lehetséges időpontjai:

1. február 24. (szerda), 14:00

2020. február 25. (csütörtök), 14:00

A szóbeli felvételi időpontjáról személyre szabott külön értesítést küldünk a jelentkezési lapon megadott email címre.

Jelentkezési lap

MENÜVÁLASZTÁS

2021.02.08-12.

Február havi étlap

Rendelés módja: péntekenként 13:00-16:00 között a Koppány utcai portán, vagy a fenti linken online péntek 16:00 óráig. A menza befizetése a kiküldött számla alapján történik.

Hiányzás, betegség esetén a szülő 8:30-ig tudja lemondani a Koppány utcai portán (22/310-340 telefonszámon) a napi vagy a távolléttel érintett időszakra szóló étkezést, étkezéseket.

< 2021 Március >