Rafting és kanyoning hétvége Szlovéniában

Iskolánkból 14 és 18 év közötti diákok május végén Bovecbe utaztak.

Az odaút során a Bledi-tó partján tett séta, a híres bledi krémes kóstolása kihagyhatatlan élmény volt.

Az egész napos rafting túrán a Soca folyó vadregényes szakaszán izgalmas zúgok közt evezve gyönyörködhettek tanulóink a völgy fölé magasodó 2000 m-es hegycsúcsokban és a pisztrángokkal teli kristálytiszta folyóvízben, melyből kedvükre kortyolhattak is.

A Narnia krónikái forgatási helyszínéül is szolgáló Soca völgyében tett 15 km-es gyalogtúrán függőhidakon átkelve, a nagy fehér sziklákkal tarkított smaragdzöld folyó káprázatos látványt nyújtott és persze a fürdőzés sem maradt el a verőfényes napsütésben.

A hétvégét megkoronázva, csúszdázás, ugrálás, nagy csobbanások vártak a gyerekekre a Susec kanyon természetes csúszdaparkjában a kanyoning túra során, szintén hivatásos túravezetők kíséretében.

Nagyon jól sikerült ez az iskolai program is, a visszajelzések alapján úgy gondoljuk a gyerekek várjak az ismétlést:

'Nagyon jó volt a rafting,a canoying. Annyira jó volt, hogy kinn maradtam voltam '

'Nagyon nagyon tetszett a túra! A hangulat/ társaság nagyon jó volt! Gyönyörű helyeken jártunk. Életem legnagyobb élményét nyújtotta ez az iskolai program!'

'Az egész kirándulás tetszett, a rafting volt a legjobb'

'Komolyan nagyon király volt Es nagyon nagyon hálás vagyok hogy elmehettunk. Es hálás vagyok  a csapatnak és a tanároknak a jó hangulatért'

Dorner Szilvia

szervező, testnevelő