Projektzáró Egészség- és Sport nappal búcsúztunk 2015. szeptember 29-én TÁMOP pályázatunktól

A TÁMOP 6.1.2. A-14/2 Egészségtudatos diákokért- a székesfehérvári Comeniusban! nyertes pályázatunk keretében Projektzáró Egészség- és Sport napot szerveztünk iskolánk minden diákjának és pedagógusának.

Szeptember 29-én az alsó tagozatos gyerekek Mihály Napoztak, melynek programjában sportos, játékos tevékenységeket is kínáltunk számukra. A kicsik a programokat, játékokat nagy örömmel fogadták, hiszen az elmúlt tanévben több hasonló, játékos-sportos vetélkedőkkel fűszerezett, nagysikerű programot is megvalósítottunk a pályázati projektünk keretében.

A hangsúlyt ezúttal a felső tagozaton és a gimnáziumban tanuló diákjaink egészségközpontú szemléletmódjának formálására fektettük. Pályázatunkban megfogalmazott vállalásunk, hogy az általános iskolás korosztály mellett, idősebb tanítványainkat és partnereinket, kiemelten a szülői közösséget is bevonjuk az egészségtudatos, felelős életvitel kialakításába, kommunikációjába.

Iskolánk Koppány utcai épületében a projektzáró Egészség és Sport napon délelőtt 10 órakor kezdődtek a programok. A fiatalabbak egészséggel, sportolással, családi életre neveléssel, népi hagyományokkal és barantázással, illetve a függőségekkel kapcsolatos előadásokon vettek, vehettek részt. A gimisek szexualitással, külföldi tanulmányokkal, függőségekkel, egészséges életmóddal, a rendszeres testedzés élettani hatásaival kapcsolatos előadásokra iratkozhattak fel előzetesen. Nyolc előadót, köztük 5 vendéget és három kollégát köszöntöttünk aznap nagy szeretettel, akik az említett témákban kétszer egyórás előadásokra, kötetlen beszélgetésekre várták kis és nagy diákjainkat.

Az 5-6. osztályosok számára egy kicsit kötöttebb programot állítottunk össze: a 3-4. órában a lányok és fiúk külön-külön, a serdülőkor testi-lelki változásairól - az előzetesen összegyűjtött kérdéseik alapján - beszélgethettek Dikó Judit védőnővel, majd barantáztak Kiss Gergely tanár úrral az udvaron. Az előadások után a következő egy-egy órában Király Zita tanárnővel a társastánc szépségeibe és kihívásaiba kóstolhattak bele, majd csatlakozhattak az udvaron és az iskolaépületben folyó sportos küzdelmekhez.

A 7-13. évfolyamosok már több téma közül választhattak: Skoff Gábor gyakorló triatlonista „Egészség-mesterség” címmel várta az érdeklődőket; Angyal-Csóra Renáta a rendszeres testedzés élettani hatásairól beszélt, majd vezetett iron-box edzést a jelentkezőknek; Kiss Zsolt tanár úr „Drogok és egyéb függőségek” címmel tartott nagysikerű előadást; Kovács Szabolcs testnevelőnk, kétszeres ironman pedig versenyfilmmel, és versenykerékpárral is színesítette sportolóként megélt tapasztalatiról szóló beszámolóját. A külföldi továbbtanulási lehetőségekkel Kovács Péter egykori tanítványunk személyes tapasztalataira támaszkodva ismertette meg az aktuálisan érintett 11-13. évfolyamosokat. Az elmúlt tanévben a 6. osztályos szülőkkel folytatott kötetlen beszélgetés után Séllei Györgyi szexológus azonnal igent mondott ismételt felkérésünkre, és tartott nagyon élvezetes előadást az érdeklődő hallgatóságnak. Az előadásra – annak jellege miatt - pedagógus kolléga nem ült be, de az időként kiszűrődő harsány nevetés igazán oldott hangulatról árulkodott.

Délben közös bemelegítéssel kezdődött a délután programja. Peringer Orsolya testnevelő a testnevelés órákon ritkábban előkerülő, vicces, páros bemelegítő gyakorlatokat vezényelt a közel 200 felsősnek és gimnazistának. Rövid eligazítást követően pedig mindenki elindult a választott sportnak megfelelő helyszínre, majd belevetette magát a játékba. A szél elfújta a tollaslabdázási lehetőséget, de a többi verseny sikerrel lezajlott: ping-pong bajnokság, birkózás és társastánc közül lehetett választani az iskolaépületben; ketrecfoci és a floorball bajnokság zajlott a műfüves pályán; streetball bajnokság és kézilabda meccsek pedig párhuzamosan a kézilabda pályán. Fél háromkor még zajlott a focipályán az 5. és 6. osztályosok egymás ellen vívott mérkőzése, de a többi helyszínen már végeztek a gyerekek és a felnőtt segítők a rendrakással és elpakolással is. Az utolsó meccs lefújását követően jól elfáradva, de elégedetten és vidáman búcsúztunk el a gyerekektől.

Azóta az eredmények összesítése megtörtént, az ünnepélyes eredményhirdetés, az érmek, oklevelek átadása pedig a következő iskolagyűlésen várható. Gratulálunk minden versenyzőnknek!

Kedves vendégeinknek és partnereinknek pedig ezúton is megköszönjük a színvonalas, érdekfeszítő előadásokat és a program lebonyolításában vállalt hathatós segítséget.

Egészségünkre!