Könnyű Neked, Te több nyelven beszélsz!

Mindannyian szeretnénk, hogy gyermekünknek egyszer ezt mondják.

Az eddigi meglévő öt illetve hat évfolyamos képzései mellett jelentős, országosan is új beiskolázási változásra készül a Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola 2014. szeptember 1-től.

Az alsó tagozat elvégzése után nyelvi előkészítő évfolyamra jelentkezhetnek a kisdiákok.

Az általános iskolánk ötödik évfolyamán a magyar nyelv és a matematika, valamint a készségtárgyak mellett heti 18 órában angol nyelvet tanulhatnak, kis létszámú csoportokban. A nyelvi előkészítő év lezárása után 8 évfolyamos angol – magyar két tannyelvű gimnáziumi képzéssel készülhetnek fel a tanulók akétnyelvű érettségire és az angol nyelvű nemzetközi érettségire.

A jelenlegi hatodikosok kétféle úton válhatnak intézményünk tanulójává.

A jelentkező, ha már rendelkezikangol nyelvi ismeretekkel alapfokú nyelvvizsga szinten, akkor a hat évfolyamos két tanítási nyelvű gimnáziumba nyerhet felvételt. A csatlakozás lehetőségét kibővíti az iskola azzal, hogy azelőbbiekben leírtaknak megfelelő metodikájú nyelvi előkészítő évfolyamot indít a leendő hetedikeseknek is, akik az év sikeres zárását követően hat évfolyamos két tanítási nyelvű képzésbe lépnek.

Jelentkezés: az állami felvételi rendszer nélkül, személyes szülői egyeztetéssel.