6. osztályosoknak 6 évfolyamos

Comenius Angol – Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium

8000 Székesfehérvár, Koppány utca 2/a.
OM azonosító: 030066

Tel: 22/512-133, 22/512-138 Fax: 22/505-263

E-mail cím: kettannyelvu@comenius.hu

Igazgató: Rockenbauer Lajos

Pályaválasztási felelős: Witzl Balázs

HAT ÉVFOLYAMOS GIMNÁZIUM

Tanórán kívüli lehetőségek

Diákjaink számára a különböző szaktárgyakhoz kapcsolódóan az iskola számos fakultációs lehetőséget, szakkört, tehetséggondozó és verseny-előkészítő, érettségi felkészítő programot szervez.

Intézményünk sajátossága a magyar mellett az angolszász kultúrkör hagyományainak őrzése, az ehhez kapcsolódó ünnepek megtartása (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Pancake Day).

A Filmműhely, a Zeneműhely és a Színkör berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Diákjaink nem egyszer saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

Rendszeresen szervezünk tanulmányi kirándulásokat bel-és külföldön egyaránt.

ÖKO-iskola lévén csatlakozunk minden olyan kezdeményezéshez és programhoz, amely az egészséges életmódot és a környezetvédelmet szolgálja. (Európai Mobilitási Hét, Kihívás Napja, Szelektív hulladékgyűjtés), valamint a 9-11. évfolyam minden évben erdei iskolában vesz részt, ahol természet közelben ismerkedhetnek a tananyaggal.

Kollégiumi elhelyezés

Városi kollégiumban.

Egyéb fontos információk

A szülők tájékoztatása az elektronikus napló és honlapunk (www.comenius.hu) révén napi szintű.

Szeretettel várjuk Önöket az iskola bemutatására előzetes időpontegyeztetés nélkül bármelyik tanítási napon 9.00 - 15.00 óra között.

Nyílt nap

2016. december 7. (szerda) 8:50-13:30

2017. január 5. (csütörtök) 8:50-13:30

Tagozatkód

Osztály:

6 évfolyamos angol-magyar két tanítási nyelvű oktatás,

kémia-biológia, magyar-történelem, média-informatika tagozatos osztályokkal

Az oktatás sajátos jellemzője

Azoknak a fiataloknak ajánljuk, akik szeretnének angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgát szerezni legkésőbb az érettségit megelőző tanév végéig, valamint tanulmányaikat egyetemi szinten kívánják folytatni.

A 7. évfolyamon heti 6 órában zajlik az angol nyelvi oktatás csoportbontásban, emellett az angol órákon kívül történelem, célnyelvi civilizáció, fizika, kémia, matematika, biológia, informatika, mozgókép – és médiaismeret órákon használják az angol nyelvet és ismerkednek a felsorolt tantárgyak angol szaknyelvével.

A végzős tanulóinktól elvárt a C1 felsőfokú angol, valamint második idegen nyelvből a B2 középfokú nyelvvizsga.

Felvehető tanulók száma

3 x 16 fő

Választható idegen nyelv

9. évfolyamtól: német, francia, olasz, spanyol és orosz második idegen nyelvet kínálunk tanulóinknak. A középfokú nyelvvizsgamegszerzése kötelező a tanulmányok végéig, melyhez biztosítjuk a megfelelő óraszámot és felkészítést.

Emelt szintű érettségire való felkészítés

Intézményünk minden tantárgyból - már kis létszámú jelentkező esetén is - biztosítja az emelt szintű érettségire való felkészítést. A városban egyedülálló és országosan kiemelkedő számú tanuló érettségizik mozgókép- és médiaismeret, kémia és informatika tantárgyból angol nyelven.

Csoportbontásban tanult tantárgyak

angol, célnyelvi civilizáció, mozgókép – és médiaismeret, informatika, második idegen nyelv

Felvételi követelmény

A 7. évfolyamra történő beiskolázás esetében felvételi eljárást nem folytatunk, a jelentkezés során családi beszélgetést szervezünk, melyen való részvétel a beiratkozás feltétele.

Felvételi pontszámítás módja

Az idegen nyelvi képzés különös súlyára való tekintettel, az intézmény által szervezett szóbeli meghallgatás.

Jelentkezési lap