Felvételi tájékoztató - 2021/2022-es tanévre

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Partner Intézménye

Eötvös Loránd Tudomány Egyetem Tanárképző Központ Partneriskolája

Tagozatkód

négy évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

angol nyelvi előkészítős öt (egy plusz négy) évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

Oktatásunk

Tanulóinkat hozzásegíteni az idegen nyelvek magas szintű elsajátításához és sikeres hazai vagy külföldi egyetemi felvételihez.

Az előkészítő évfolyamon tanított tantárgyak: kompetenciafejlesztés, készségtantárgyak, digitális kultúra, antik örökségünk és heti 18 óra idegen nyelv. A tanév végére középszintű (B2 komplex) nyelvvizsga megszerzése a cél.

Diákjaink az előkészítő évfolyam elvégzése után matematika, történelem, célnyelvi civilizáció, kémia, biológia, digitális kultúra, technika és tervezés órákon használják, alkalmazzák az idegen nyelveket, bővítik általános és szakszókincsüket.

A lehető legtöbb tantárgyat legfeljebb 16 fős csoportokban tanulják. Évfolyamonként kis létszámú közösségekben minden tanított tantárgyból, tantárgycsoportból megvalósítjuk:

a szakmaspecifikus menedzselést (orvosi, jogi, műszaki továbbtanulás)

az érettségire való felkészítést

a tehetséggondozást

a versenyfelkészítést

A gimnáziumi tagozaton 8:30 és 14:45 között tart a tanítás.

Digitális tanulást támogató eszközként a Microsoft Teams-t használja az intézmény.

Az iskola nagy hangsúlyt fektet

a tanítás-tanulás munkamódszerek és a mérés-értékelés munkaformák közül

az epochális (tantárgyi integráció),

a moduláris (időnként magasabb óraszámú),

a projekt és portfólió alapú megközelítésekre, megvalósításokra.

Tanórán kívül

Diákjaink számára a különböző szaktárgyakhoz kapcsolódóan az iskola számos fakultációs lehetőséget, szakkört, tehetséggondozó és verseny-előkészítő, érettségi felkészítő programot szervez.

Intézményünk sajátossága a magyar mellett az oktatott idegen nyelvek népeinek kultúráját, hagyományát, őrzi, az ehhez kapcsolódó szokások megtartása (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Pancake Day).

A Zeneműhely, a Színkör és a Szabad Ötletek Jegyzékének berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Kreatív, alkotó művésztanáraink példamutatásának köszönhetően diákjaink rendszeresen saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

Iskolai Közösségi Szolgálat (IKSz) jó gyakorlat okán díjazott iskolaként büszkék vagyunk arra, hogy a közösség teremtés, ápolás, fejlesztés terén végzett munkánkat országosan elismerik.

Évente több alkalommal szervezünk tanulmányi kirándulásokat, vadvízi evezés, síelés bel-és külföldön egyaránt.

9-10. évfolyam minden évben erdei iskolában vesz részt, ahol természet közelben ismerkedhetnek a tananyaggal.

Oktatott idegen nyelv

Célnyelv: angol

Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a C1 felsőfokú komplex nyelvvizsga és a 12. évfolyamon az emelt szintű érettségi.

Második idegen nyelv: francia, német, olasz, orosz

Kitűzött közös cél a 12. évfolyamra a B2 középfokú komplex nyelvvizsga és előrehozott emelt szintű érettségi.

Felvételi követelmény

A beiskolázás esetében a felvételin figyelembe vesszük:

- a szülőkkel és a felvételizővel együtt lefolytatott beszélgetés tapasztalatait

- a tanulmányi eredményeket,

- az idegen nyelvi képzés különös súlyára való tekintettel, az intézmény által szervezett szóbeli meghallgatást,

A szóbeli felvételi időpontjáról személyre szabott külön értesítést küldünk a jelentkezési lapon megadott email címre.

A szóbeli vizsga lehetséges időpontjai: 2022. február 22. (kedd) és március 11. (péntek) között tanítási napokon 14:00 és 17:00 között előre egyeztetett időpontban.

Felvehető tanulók száma: tagozatonként 16 fő

Fontos dátumok a felvételi eljárásban

1. 2021. november04. (csütörtök) 8:15 – 13:50 között - nyílt nap, Vértanú utca
  2. 2021. november10. (szerda) 8:15 – 13:50 között - nyílt nap, Vértanú utca
  3. 2021. november16. (kedd) 8:15 – 13:50 között - nyílt nap, Vértanú utca
  4. 2021. december 10. (péntek) - az írásbeli felvételire jelentkezés utolsó napja
  5. 2022. január 22. (szombat) 10:00 - írásbeli vizsga
  6. 2022. február 18. (péntek) - az intézménybe való jelentkezés utolsó napja

Egyéb fontos információk

Az érdeklődőknek tájékoztatást személyesen és telefonon (+36-22/512-130) is adunk. Elektronikus jelentkezés www.comenius.hu és (kettannyelvu@comenius.hu).

Gimnáziumi beiratkozás

Tisztelt Szülők, Kedves Leendő Diákunk!

A felvételt nyert diákok intézményünkbe való személyes, jelenléti beiratkozására 2022. június 20, 27-28-án 8:00 és 15:00 között kerül sor.

A beiratkozásról minden tanulónak személyre szóló e-mailt írunk.

A beiratkozásra kérjük hozzák magukkal:

• diák személyi igazolványa,
  • diák lakcímkártyája,