Felvételi tájékoztató - 2020/2021-es tanévre

A Comenius Angol – Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola az

Európai Parlament Nagykövet Iskolája

Tagozatkód

négy évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

angol nyelvi előkészítős öt évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

Oktatásunk

Tanulóinkat hozzásegíteni az idegen nyelvek magas szintű elsajátításához és sikeres hazai vagy külföldi egyetemi felvételihez.

Az előkészítő évfolyamon tanított tantárgyak: kompetenciafejlesztés, készségtantárgyak, informatika, antik örökségünk és heti 18 óra idegen nyelv. A tanév végére középszintű (B2 komplex) nyelvvizsga megszerzése a cél.

Diákjaink az előkészítő évfolyam elvégzése után történelem, célnyelvi civilizáció, kémia, biológia, informatika órákon használják, alkalmazzák az idegen nyelveket, bővítik általános és szakszókincsüket.

A lehető legtöbb tantárgyat legfeljebb 16 fős csoportokban tanulják. Évfolyamonként kis létszámú közösségekben, akár 6 jelentkező esetén is minden tanított tantárgyból, tantárgycsoportból megvalósítjuk:

a szakmaspecifikus menedzselést (orvosi, jogi, műszaki továbbtanulás)

az emelt szintű érettségire való felkészítést

a tehetséggondozást

a versenyfelkészítést

Tanórán kívül

Diákjaink számára a különböző szaktárgyakhoz kapcsolódóan az iskola számos fakultációs lehetőséget, szakkört, tehetséggondozó és verseny-előkészítő, érettségi felkészítő programot szervez.

Intézményünk sajátossága a magyar mellett az oktatott idegen nyelvek kultúrájának, hagyományainak őrzése, az ehhez kapcsolódó ünnepek megtartása (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Pancake Day).

A Zeneműhely, a Színkör és a Szabad Ötletek Jegyzékének berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Diákjaink rendszeresen saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

Iskolai Közösségi Szolgálat (IKSz) jó gyakorlat okán díjazott iskolaként büszkék vagyunk arra, hogy a közösség teremtés, ápolás, fejlesztés terén végzett munkánkat országosan elismerik.

Évente szervezünk tanulmányi kirándulásokat, vadvízi evezés, síelés bel-és külföldön egyaránt.

9-10. évfolyam minden évben erdei iskolában vesz részt, ahol természet közelben ismerkedhetnek a tananyaggal.

Oktatott idegen nyelv

Célnyelv: angol

Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a C1 felsőfokú komplex nyelvvizsga és a 12. évfolyamon az emelt szintű érettségi.

Második idegen nyelv: francia, német, olasz, orosz, spanyol

Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a B2 középfokú komplex nyelvvizsga és előrehozott emelt szintű érettségi.

Felvételi követelmény

A beiskolázás esetében a felvételin figyelembe vesszük:

- a szülőkkel és a felvételizővel együtt lefolytatott beszélgetés tapasztalatait

- a tanulmányi eredményeket,

- az idegen nyelvi képzés különös súlyára való tekintettel, az intézmény által szervezett szóbeli meghallgatást,

A szóbeli felvételi időpontjáról személyre szabott külön értesítést küldünk a jelentkezési lapon megadott email címre.

A szóbeli vizsga lehetséges időpontjai: 2020. február 20. (csütörtök), 14:00

február 27. (csütörtök), 14:00

Felvehető tanulók száma: tagozatonként 16 fő

Egyéb fontos információk

Az érdeklődőknek tájékoztatást személyesen és telefonon (+36-22/512-130) is adunk. Elektronikus jelentkezés www.comenius.hu és (kettannyelvu@comenius.hu).

Szeretettel várjuk a 8. évfolyamos tanulókat és szüleiket

2019. december 11. (szerda)

2020. január 15. (szerda)

37. hét (2019. szeptember 09-13.)

< 2019 November >