Felvételi tájékoztató - 2018/2019-es tanévre

4000 – négy évfolyamos angol - magyar két tanítási nyelvű gimnáziumi

5000 - angol nyelvi előkészítős négy évfolyamos gimnáziumi

Oktatásunkról

Tanulóinkat hozzásegítsük az idegen nyelvek magas szintű elsajátításához és sikeres hazai vagy külföldi egyetemi felvételihez.

Az előkészítő évfolyamon tanított tantárgyak: készségtantárgyak, informatika, történelmi örökségünk és heti 18 óra idegen nyelv. A tanév végére középszintű nyelvvizsga megszerzése a cél.

Diákjaink az előkészítő évfolyam elvégzése után matematika, történelem, célnyelvi civilizáció, fizika, kémia, biológia, informatika órákon használják, alkalmazzák az idegen nyelveket, bővítik általános és szakszókincsüket.

A lehető legtöbb tantárgyat legfeljebb 16 fős csoportokban tanulják. Évfolyamonként kis létszámú közösségekben, akár 3 jelentkező esetén is minden tanított tantárgyból, tantárgycsoportból megvalósítjuk:

a szakmaspecifikus menedzselést

az emelt szintű érettségire való felkészítést

a tehetséggondozást

a versenyfelkészítést

Tanórán kívüli lehetőségek

Diákjaink számára a különböző szaktárgyakhoz kapcsolódóan az iskola számos fakultációs lehetőséget, szakkört, tehetséggondozó és verseny-előkészítő, érettségi felkészítő programot szervez.

Intézményünk sajátossága a magyar mellett az oktatott idegen nyelvek kultúrájának, hagyományainak őrzése, az ehhez kapcsolódó ünnepek megtartása (pl: Halloween, Thanksgiving Day, Pancake Day).

A Zeneműhely, a Színkör és a Szabad Ötletek Jegyzékének berkein belül szakképzett kollégák irányítása mellett lelkes önképzés is folyik. Diákjaink rendszeresen saját szellemi terméküket megvalósítva indulnak megyei, országos rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon.

ÖKO - iskola lévén csatlakozunk minden olyan kezdeményezéshez és programhoz, amely az egészséges életmódot és a környezetvédelmet szolgálja. (Európai Mobilitási Hét, Kihívás Napja, Szelektív hulladékgyűjtés).

Környezettudatos Iskolaként nagy hangsúlyt fektetünk az ökolábnyom csökkentésére, az ésszerű és tudatos energiafelhasználás megvalósítására, a szemléletmód kialakítására.

Iskolai Közösségi Szolgálat (IKSz) jó gyakorlat díjazott iskolaként büszkék vagyunk arra, hogy a közösség teremtés, ápolás, fejlesztés terén végzett munkánkat országosan elismerik.

Évente szervezünk tanulmányi kirándulásokat bel-és külföldön egyaránt.

9-10. évfolyam minden évben erdei iskolában vesz részt, ahol természet közelben ismerkedhetnek a tananyaggal.

Oktatott idegen nyelv

Célnyelv: angol

Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a C1 felsőfokú komplex nyelvvizsga; 12. évfolyamon az emelt szintű érettségi.

Második idegen nyelv: francia, latin, német, olasz, orosz, spanyol

Kitűzött közös cél a 11. évfolyamra a B2 középfokú komplex nyelvvizsga; 12. évfolyamon az emelt szintű érettségi.

Felvételi követelmény

A beiskolázás esetében a felvételin figyelembe vesszük:

- a szülőkkel és a felvételizővel együtt lefolytatott beszélgetés tapasztalatait

- a tanulmányi eredményeket,

- az idegen nyelvi képzés különös súlyára való tekintettel, az intézmény által szervezett szóbeli meghallgatást,

A szóbeli felvételi időpontjáról személyre szabott külön értesítést küldünk a jelentkezési lapon megadott email címre.

A szóbeli vizsga lehetséges időpontjai: 2018. február 27. (kedd),

február 28. (szerda),

március 6. (kedd) 14:00

Felvehető tanulók száma: tagozatonként 16 fő

Fontos dátumok a felvételi eljárásban

1. december 12. (kedd) 8:15 – 13:50 között - nyílt nap
  2. december 8. (péntek) - az írásbeli felvételire jelentkezés határideje
  3. január 10. (szerda) 8:15 – 13:50 között - nyílt nap
  4. január 20. (szombat) 10:00 - írásbeli vizsga
  5. február 19. (hétfő) - az intézménybe való jelentkezés határideje

Egyéb fontos információk

Az érdeklődőknek tájékoztatást személyesen, telefonon (22/512-130) és elektronikusan www.comenius.hu és (kettannyelvu@comenius.hu) is adunk.