Comenius ULTRABALATON

A Comenius Gimnázium tanulói, egy báty és Kovács Szabolcs testnevelő teljesítette a 212 km-es távot.

Az eredmény azért is kiemelkedő, mert sérülés és betegség miatt végül ténylegesen hatan futottak, Tamás Joci pedig az egyik legfiatalabb versenyzőként indult.

A diákok február elejétől készültek a próbatételre, heti két futóedzésen vettek részt.

Ács Patrik az indulás előtti napon egy nagyon magas lázzal járó virus döntötte ágynak. Nagy Viktória sajnos egy komoly térdsérülés miatt végül nem futhatott, ő segítőként kísérte el a csapatot. Vidám, kedves személyisége sokszor átsegítette a csüggedésen és fáradtságon a társait.

Az idő rövidsége miatt már nem lehetett pótolni a kieső csapattagokat, így a hat futó között oszlott el a 212 km.

Nagyon fáradtan és nagyon büszkén tértek haza és bár az iskolalátogatás alól felmentést kaptak, de a tanév végi vizsgák és jó eredmények miatt hétfő reggel mindenki megjelent  - kissé bicegve - mindannyiunk büszkeségére!

A csapat tagjai:

Tamás József Bálint 8.A