Comenius Színkör - újabb siker

A Comenius Színkör a Mi Ginánk c. színdarabjának újabb sikere - Pálmai Lilla a legjobb női főszereplő!

Május 26-án iskolánk színész-palántái Budapestre utaztak, hogy részt vegyenek az Országos Amatőr Színjátszó Fesztiválon. A két napos rendezvényen szerte az országból több mint 20 színjátszó csoport képviseltette magát.

Ezen a rangos megmérettetésen nemcsak színpadi jelenlétünket, előadásunkat, színész-palántáink tehetségét,hanem főszereplőnket is külön kiemelte a zsűri.

Idézet a zsűri elnökének írásos értékeléséből:

"… zsűritársaimnak és nekem is kifejezetten jó véleményem volt az előadásról, örültünk, hogy a rendezésnek is köszönhetően igazi színházi pillanatok teremtődtek meg a színpadon, szerettük a színészi játék, a zene, a színpadi fénnyel való játék erejében-hatásosságában bízó némajátékokat, a tér kihasználását, a kellékek (székek) ügyes használatát. Maga az előadás jó ritmusú…kifejezetten öröm volt látni, hogy az arcukkal is tudnak játszani, olyankor is, ha épp nincs szövegük.

…őszintén gratulálunk az előadáshoz, egyértelmű volt, hogy megérdemli a legjobb rendezés és a legjobb női főszereplő díját. Pálmai Lillának külön is szeretnénk gratulálni, amiért az első pillanattól kezdve az utolsóig sikerült Gina bőrébe bújnia, egy másodpercre sem esett ki belőle, és nagy élmény volt látnunk a játékát.

Sok sikert kívánunk az egész csapatnak!

Pacskovszky Zsolt”

...mi is csatlakozunk a zsűri elnökéhez és azt üzenjük színjátszóinknak, hogy legyenek nagyon büszkék magukra, munkájukra és arra, hogy ismét iskola-történelmet írtak!