IX. Comenius Napok

Újra februárban került megrendezésre az iskola diákságát és tantestületét megmozgató rendezvénysorozat, amit röviden csak kom7nek hívunk.

Az iskola fennállása óta létező rendezvény célja, hogy a diákok megismerjék egymás szokásait, vagy tanáraik hobbijait. Tanuljanak, tapasztaljanak, de egy kicsit másképp, mint a 45 perces tanórák monoton medrében. Az idei év ötletgazdája és főszervezője Bán Balázs tanár úr és Kovács Dóra tanárnő voltak.

Az első napon királyt, s királynőt választott magának a diákság. A korábbi jelölések révén 3-3 fiatal ember (Kovács Marcell 12/A, Nagy Ármin 12/A és Paróczai László 12/A), s ifjú hölgy (Peresztegi Nagy Zsófia 10/A, Böröczky Tímea 12/A és Lambert Anna 13/A) toborzott magának híveket. A rendezvény végén pedig hangos ujjongással köszöntötte a diákság új királyát és királynőjét. A megtisztelő címhez járó koronát és tiarát a tavalyi győztes (Kovács Marcell) adta át.

A második napon az Ilyen a mi iskolánk rendezvénysorozat által vendégül láttuk a város érdeklődő iskoláit.

A harmadik napot tanári előadások színesítették, majd következett a Korok Konyhája, ahol a 7/A prekolumbiánus amerikai ízei nyerték el a zsűri tetszését, így ők nyerték meg a versenyt. Második lett a 8/A, a harmadik helyen pedig holtversenyben a 9/A és a 9/Kny osztályok végeztek. Délutánra maradt az Éhezők viadala színpadi előadássorozat, ahol a megadott témában minden osztály tehetségének és vérmérsékletének megfelelően adott elő egy rövidebb darabot. Emlékezetes produkció volt a 13/A műsorszáma.

A negyedik nap tanári előadásait követték az agy és test torna kihívásai. Volt ketrecfoci (7/A csapata győzött), floorball (holtversenyben első a Bán-Kiss-Wunderlich tanárcsapat és a Csulik-Tamás-Witzl 8/A csapat végzett), csocsó (Szabó Martin 13/A – Marhoffer Bálint 13/A lett a bajnok); sakk, sudoku, társasjáték elmélet és gyakorlat. S hogy senki ne maradjon éhes akadtak, akik kolbászt töltöttek, vagy éppen fánkot sütöttek. A napot számháború zárta, amit a tavalyi győztesek, az immáron 12/A-sok nyertek.

Az utolsó nap tanári előadásait követték a Farsanggal, a Valentin-nappal kapcsolatos feladatok, a tanári vetélkedő, ahol a diákság által összeállított szellemi és fizikai erőpróbán a Kiss-Szőnyi-Kapócs tanártrió győzedelmeskedett, s végül jött a Következőt című vetélkedő iskolai megfelelője, amit Kiss Gyula tanár úr tervezett, szervezett és moderált. Itt Gáspár Flórián 8/A, Peresztegi Nagy Zsófia 10/A és Lázár Fanni 13/A lettek a bajnokok.

Képek a Galériában!